Mozkohračky na konferenci pedagogů v Novém Městě

9. června 2017

Představili jsme učitelům programy tréninku mozku pro školy. Líbilo se jim to!

Ve čtvrtek 8. června jsme přivezli mozkohračky na konferenci pedagogů v Novém Městě na Moravě. Konference se konala v rámci projektu MAP (Místní akční plán v oblasti výchovy a vzdělávání), do kterého jsou školy na Novoměstsku zapojeny. Rozvoj kognitivních schopností, kreativity a trénink mozku do vzdělávání stoprocentně patří. „Děti i dospělí se nejlépe učí formou hry. Událostí propojené s emocemi si mnohem lépe pamatujeme,“ říká trenérka mozku Eva Fruhwirtová.

Konference se zúčastnili ředitelé a učitelé mateřských i základních škol. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s mozkovou aktivitou a získali inspiraci pro rozvoj sama sebe a také tipy do výuky. „Lektorka Eva Fruhwirtová nám ukázala několik technik, jak zklidnit přetíženou mysl a také jak mozkohračky zapojit do školního prostředí,“ popsala Jitka Zelená z odboru školství v Novém Městě na Moravě.  

Pro školy připravila třebíčská mozkoherna programy zaměřené na rozvoj kognitivních schopností. „Jsme mobilní, naše mozkohračky i přístroje umíme převést na jakoukoliv školu, takže velmi rádi přijedeme i k vám,“ uzavírá Eva a těší se na další setkání v Novém Městě na Moravě. 

Článek o konferenci si můžete přečíst ZDE. 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866