A zase ta škola!

1. září 2017

Učení nemusí být mučení. Víme, jak dětem posílit koncentraci a zlepšit paměť.

Znalost fungování mozku, procesu rozhodování, zpracovávání emocí nám dává obrovskou výhodu oproti ostatním. Získáváme tím rozhled a nadhled, což vede ke spokojenému životu a úspěchu při studiu i v naší práci. Trénovaný mozek je bystřejší, lépe se rozhoduje, snadněji řeší složité situace. 


Jak se mozek učí?

Nové poznatky o mozku související s pravou a levou hemisférou. Pravá  hemisféra zpracovává novinky, levá hemisféra ukládá známé vzory. Pohled na funkce obou hemisfér v procesu učení je zcela nový pohled na funkce mozku. Překonává dosud uznávaný statický pohled na mozek, kdy řeč byla přiřazena levé hemisféře a pravé hemisféře prostorová představivost.

Jednoduché a rozpoznatelné vzory  a odezva na ně se v průběhu života nemění.  Jedná se například o reflexy. Učení, na rozdíl od jednoduchých vzorů, není instinktivní chování, ale reakce na změny. Musíme reagovat na situace, které neznáme, nemáme je uložené v mozku. Pokud jsme opakovaně vystaveni nové situaci, mozek snadno najde odezvu a uloží ji. To je proces učení. Délka je individuální.

 

Nezoufejte nad učením! Důležité je najít systém a respektovat pravidla fungování mozku. Rádi vám pomůžeme. 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@efcomm.cz / +420 737 103 866