Děti a senioři trénovali společně

11. ledna 2019

V Miroslavi ve školce strávili s mozkohračkami dopoledne děti a jejich kamarádi - senioři. 

Propojit v Miroslavi seniory a děti ze školky napadlo ředitelku Mateřské školy Sluníčko Gabrielu Kyselovou. V říjnu loňského roku společně oslavili Den seniorů. V lednu deset seniorů navštívilo školku a celé dopoledne si s dětmi hráli. Každý senior měl skupinku o čtyřech až šesti dětech a postupně se střídali u stolečků s hračkami. Jednu skupinku dětí „vedl“ také bývalý starosta Miroslavi Augustin Forman.

Ačkoliv se může zdát, že byly v převaze ženy-seniorky, tak účast mužů-senioru nebyla zanedbatelná. „Děti mi ukázaly hry, které jsem vůbec neznal. Bylo to skvělé dopoledne, všichni jsem se výborně bavili,“ podělil se o zážitek Oto Schlesinger, který před dvaceti lety založil v Miroslavi klub seniorů. Mají kolem dvou set členů a pravidelně pořádají oslavy, scházejí se, tancují, jezdí na výlety a nově také chodí za dětmi do školky.

V únoru budou do školky docházet číst pohádky. A čeká je společné velikonoční tvoření. Ve dvojici dítě a senior si vyrobí dvě dekorace a každý si pak jednu odnese domů. Na Den dětí senioři slíbili, že pro své malé kamarády připraví překvapení.

Senioři byli tak úžasní, že bychom je hned vzali do party jako lektory. Podívejte se na fotky, jak jim to šlo.

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866