Jak jsme se představili sousedům

leden 2018

Pracovníci Městského kulturního střediska Třebíč  (MKS) navštívili v pondělí 22. ledna mozkohernu. 

Někteří to k nám měli kousek. Židovská synagoga se nachází jen pár metrů od mozkoherny. Začátkem roku jsme je pozvali. Děvčata nelenila, domluvila se na termínu a v hojném počtu dorazila. MKS totiž provozuje v Třebíči Informační turistická centra, tedy místa, kam zavítá většina turistů. „O mozkoherně jsme už slyšeli, ale nevěděli jsme, co vše se skrývá ve starobylém domě na ulici Leopolda Pokorného. Pozvání jsme rády přijaly a moc jsme si to užily,“ svěřila se Renata Poulová a dodává, že na mozkohernu se turisté vyptávají.

Trenérka mozku Eva Fruhwirtová představila programy, které připravuje pro návštěvníky a nezůstalo jen u povídání. Všichni si vyzkoušeli létající kuličku, tedy Mindflex, který reaguje na základě toho, jak se člověk soustředí. Velkému zájmu se těšily chytré hry, například Barevný kód nebo Kvadrilion. Podle trenérky Evy jsou to skvělé způsoby, jak zábavnou formou trénovat prostorovou představivost. „Jsem moc ráda, že k nám děvčata z Informačních center a z MKS zavítala. Byl to takový malý večerní teambuilding,“ shrnula Eva.

Třebíčská mozkoherna je první svého druhu v České republice. Nachází se v židovské čtvrti, která je zapsaná na seznamu UNESCO.

Zájemci se mohou do mozkoherny objednat na telefonním čísle 737 103 866 nebo na mailu fruhwirtova@efcomm.cz.

 

 

 

 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866