Mozkohrátky v Moravském Krumlově

16. března 2017

Ve středu 15. března workshop v rámci Národního týdne trénování paměti. 

Mobilní mozkohernu Evy Fruhwirtové si zájemci vyzkoušeli v Moravském Krumlově ve středu 15. března. V rámci Národního týdne trénování paměti připravila workshop zaměřený na praktický trénink mozku.  V jednotlivých úkolech si účastníci vyzkoušeli vizuální pozornost, prostorovou představivost a také verbální myšlení. Od doby, kdy jsme se naučili používat GPS, ztrácíme schopnost vyznat se v mapách. V jednom cvičení tak měli účastníci za úkol podle slovního popisu najít v mapě cílový bod. Další cvičení provětralo slovní zásobu. Lektorka připravila soubor nedokončených přirovnání, které účastníci společně doplnili. Na výzvu: „Doplňte, co vás napadne, když řeknu Mokrý jako….  se ozývalo doplnění jako pes, déšť. Na výzvu Lehký jako se ozývalo jako pírko, jako papír.

Mozkohračky, které baví děti i dospělé

Ve druhé části přišla řada na mozkohračky. Velký zájem vzbudilo pexeso pro uši. „Zvukovou paměť příliš netrénujeme. Pexeso pro uši má stejná pravidla jako to tradiční, které všichni známe. Místo stejných obrázků však hledáme dvě stejně znějící krychle,“ popsala trenérka paměti Eva Fruhwirtová. Pětiletou účastnici i třiaosmdesátiletou paní zaujalo skládání tvarů podle zadání. „Paní lektorka nám dala předlohu a my jsme stejný tvar skládali za pomocí kartiček. Kartičky byly různě barvené, měly různé tvary. Mohli jsme je skládat na sebe a překrývat, tím jsme docílili požadovaného tvaru,“ popsala Marie Brucková.

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866