Na Festivalu knihoven na Znojemsku

září 2021

Třetí zářijový týden jsme připravili pět programů Mozkoherny na jižní Moravě. 

S tréninkem mozku jsme zavítali do městských sadů ve Znojmě, kde jsme nejvíce zaujali děti a maminky. V Hodonicích v knihovně nás přivítali s krásně vonící bábovkou, takže trénink šel všem o moc lépe. S vnoučaty dorazily babičky, s dětmi jejich maminky. Největší popularitu si získal hlavolam Míša. Fronty se stály na neurotechnologie Mindflex a Sunball, ale každý měl měl možnost si je vyzkoušet.

Jevišovicích se na nás těšili senioři. Tam to bylo parádní! Moc se jim líbila mozkohračka Červená Karkulka a Tučňáci na ledu. V Břežanech zase bodovala Noemova archa a také balanční deska na udržení rovnováhy. Odtamtud nás nechtěly paní knihovnice ani pustit, jak se jim to líbilo. Ale nakonec nám pomohly vše sbalit a odnést do auta. Slíbili jsme, že zase určitě přijedeme. Závěrečná zastávka byla ve Slatině. Tam si přišel mozek potrénovat i pan starosta. A samozřejmě nechyběly děti. 

Knihovny jsou místem, kde se lidé setkávají a tráví spolu čas. Není to jen o půjčování knih, ale velmi často knihovnice připravují atraktivní programy. Za nás jim moc držíme palce a děkujeme, že věnují, zvláště na vesnicích, svůj volný čas této činnosti. 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866