Na Mladé univerzitě trénovali mozek

srpen 2021

Mladá univerzita Waldviertel-Vysočina, česko-rakouský kemp plný workshopů, přednášek zábavy a poznání se konal první týden v srpnu v Raabs an der Thaya a v Jihlavě. Moc rádi jsme pro účastníky, děti ve věku od 11 do 15 let, připravili workshop Trénuj mozek!

Na padesát dětí zaplnilo v prvním srpnovém týdnu krajský úřad v Jihlavě. Na chodbách byla slyšet němčina, čeština, ale i angličtina. A hlavně smích. Základnu měly děti v rakouském městečku Raabs an der Thaya, na jeden den vyrazily do Jihlavy, kde pro ně připravil organizační tým Kraje Vysočina bohatý program. O „komunikaci bez hranic“ se postaral tým tlumočníků, který dětem pomohl se základy němčiny. 

 

Na univerzitě v Raabs připravili zajímavé přednášky

Program Mladé univerzity odstartoval společnými sportovními aktivitami a vzájemným seznámením. Do univerzitním kampusu univerzity v Raabs pak přijeli za účastníky renomovaní odborníci, kteří se s nimi bavili o obnovitelných energií, o designu, bezpečnosti na internetu i o hledání pokladů, kdy si vysvětlovali, jak funguje magnetické pole a učili se číst v mapách. 

 

V Jihlavě si vyrobili krasohled, navštívili zoo a trénovali mozek

Ze starého oblečení nové si děti vyzkoušely vyrobit na workshopu v Heleníně. Tento způsob předchází vzniku odpadů, hromadění věcí a také posiluje kreativitu. Dobrý nápad a trocha šikovnosti vede k vytvoření nových kousků šatníků, které udělají radost. V optické dílně plné zrcadel a čoček si vyrobily vlastní krasohled, pohyblivé optické klamy a zjistily, jak oči dokážou ošálit mozek. Dokonce se podívaly na anatomii oka při pitvání kravského oka. Další workshop jim nabídl trénování paměti a soustředění pomocí neurotechnologií a mozkohraček. Někteří dali přednost zvířecímu světu a vydali se do jihlavské zoo. 

 

 

 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@efcomm.cz / +420 737 103 866