Naše třída se proměnila v mozkohernu

prosinec 2017

V pondělí 18. prosince naši žáci trénovali mozek pod vedením trenérky paměti Evy Fruhwirtové. 

Třída se proměnila v mozkohernu. Na deseti stanovištích byly připravené aktivity pro trénink kognitivních schopností, což je například koncentrace, paměť a prostorová představivost. 

Žáci měli například za úkol poskládat obrázky podle zadání za pomocí různě barevných destiček. Dalším z úkolů byla stavba domu z dřevěných tvarů. Při této aktivitě si potrénovali nejen prostorovou představivost, ale také jemnou motoriku. Zajímavé bylo pexeso. Ne to klasické, které známe všichni. Bylo to zvukové pexeso. Místo stejných obrázků hledali hráči stejné znějící krychličky. 

Z neurotechnologií si žáci zkusili Mindflex a Sunball.  „Mindflex funguje na principu EEG snímání. Hráč má na hlavně čelenku, ta snímá mozkové vlny a podle stavu jeho mysli se pohybuje kulička na hrací konzoli,“ vysvětlila lektorka. A tak se žáci střídali jeden po druhém a trénovali svou koncentraci. Úspěch měl také Sunball. Děti pomocí interaktivních míčků ovládaly hru na počítači. Musely se soustředit a zároveň vykonávat pohyb.

Děti se na vlastní kůži přesvědčily, že trénink mozku není nuda, ale naopak to může být zábava. 

Autor textu Vít Jaša

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866