Páťáci si v Ivančicích zahráli myšlenkový fotbal

říjen 20202

To jsme ještě neviděli! Byla to paráda! Tak moc se dětem líbil program Mozkoherny. 

Ve středu 7. října strávili páťáci přes dvě hodiny trénováním mozku pomocí neurotechnologií a mozkohraček. Mozkohernu Evy Fruhwirtové pozvala na Základní školu TGM do Ivančic jejich třídní učitelka Dagmar Šacherová. „Otevřeli jsme pro děti Klub deskových her a logiky, takže i mě zajímalo, jaké jsou nové a zajímavé aktivity pro rozvoj logiky,“ říká paní učitelka.

Děti si vyzkoušely na patnácti stanovištích mozkohračky, které zábavnou formou rozvíjejí kognitivní schopnosti. A tak hledaly cestu pro Červenou Karkulku, aby se dostala do domečku za babičkou. Skládaly ledové kry s tučňáky tak, aby výsledek odpovídal zadání, vrstvily na sebe různě barevné destičky tak, aby vytvořily předem daný obrazec. Právě tato mozkohračka nejvíce zaujala Veroniku Řehákovou. Podařilo se jí zvládnout všechny úrovně obtížnosti.

 

Létající kulička a postřehový ping pong

Největší „fronta“ byla u Mindflexu a Sunballu. Jedná se o moderní přístroje, pomocí kterých se trénuje soustředění a postřeh. Sunball je interaktivní hra pro dva hráče - dva balónky v ruce, nebo mezi koleny. Jejich stlačování děti ovládaly ping pong na obrazovce. Musely tak zapojit svůj mentální postřeh a také koordinovat pohyby.

Zcela nejžádanější byl myšlenkový fotbal. Děti toužily vyzkoušet si, jestli se jim podaří porazit spolužáka pouze silou svého soustředění. „Mindflex je unikátní přístroj, kterému říkáme myšlenkový fotbal. Je to vlastně hrací konzole pro dva hráče. Ti musí mít na hlavě speciální EEG čelenku, která jim snímá mozkové vlny,“ popsala trenérka mozku Eva Fruhwirtová. Ve třídě se tak rozjely myšlenkové zápasy ve velkém.  Vítězi byli všichni. Každý si totiž vyzkoušel, co to je to soustředění.

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866