Páťáci si vyzkoušeli neurotrénink

16. listopad 2017

Ve čtvrtek 16. listopadu se 5.C Základní školy na Václavském náměstí v Třebíči proměnila v mozkohernu. 

Trenérka mozku Eva Fruhwirtová přivezla Mindflex a Sunball, což jsou neurotechnologie, které zábavnou formou trénují mozek. Po celé třídě jsme měli deset dalších stanovišť s mozkohračkami.

Na začátku lektorka dětem vysvětlila, k čemu potřebujeme paměť a proč je dobré se soustředit. Na to navázal workshop, kde si děti vyzkoušely, jak se jim daří pracovat se soustředěním. „Nejvíc se mi líbil Mindflex. Lítala tam modrá kuličku ve vzduchu. Když se soustředil, tak šla nahoru a když ne, tak spadla,“ popsal Dan. Tento přístroj funguje na principu EEG snímání. Hráč má na hlavně čelenku, ta snímá mozkové vlny a podle stavu jeho mysli se pohybuje kulička na hrací konzoli. Mikulášovi a také ostatním dětem se líbil Sunball. Při této aktivitě se kombinuje mentální a fyzické cvičení. Děti pomocí interaktivních míčků ovládaly hru na počítači. Musely se soustředit a zároveň vykonávat pohyb. Zájem dětí o všechny aktivity byl obrovský. 

Lenka Musilová, učitelka

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866