S kantory na Kantoru v Náměšti

září 2021

V pátek 17. září jsme připravili zážitkově-vzdělávací program pro učitele v Náměšti nad Oslavou. 

Projekt Kantor pořádají v Náměšti nad Oslavou jednou za dva roky.  „Cílem je si neformálně vyměnit tolik cenné zkušenosti, diskutovat o nich a společně hledat optimální řešení pro konkrétní pedagogické situace,“ vysvětlila organizátorka Petra Měrková.

Letos oslovili i nás a my jsme s programe Mozkoherny moc rádi přijeli. Atmosféra mezi učiteli byla příjemná, bylo veselo a nikdo nevypadal v pátek odpoledne unavený. Na výběr měli z několika workshopů a jeden z nich jsme připravili my. 

Trenérka mozku Eva Fruhwirtová učitelům představila různé způsoby rozvoje kognitivních schopností, které se dají pohodlně zapojit do výuky. Nebylo to ale vůbec o teorii, ale o praxi. Dvouhodinový program tak utekl jako voda. „Moc mě to bavilo a dozvěděla jsem se zajímavé informace. Líbí se práce s mozkohračkami a nejvíc mě zaujal Pukec, dokonce jsme si ho pořídili domů,“ svěřila se paní učitelka matematiky Marie Pemčáková. 

Pedagogy program nadchl natolik, že nás s Mozkohernou chtějí pozvat do svých škol. Projektu Kantor se totiž zúčastnili učitelé z celého Náměšťska. 

 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866