Senioři si potrénovali mozek. Přijela za nimi Mozkoherna

únor 2022

Ve čtvrtek 10. února si účastníci Univerzity třetího věku z Bystřice nad Pernštejnem potrénovali mozek. 

 

 

 

 

Z Třebíče za nimi přijela Mozkoherna s lektorkou Evou Fruhwirtovou. Přivezla různé druhy mozkohraček a také unikátní neurotechnologie. „Mozkohračky jsou chytré hry a hlavolamy, při kterých se dá krásně trénovat paměť, soustředění, prostorová orientace, logika i verbální myšlení. Výhodou je, že mají různé úrovně obtížnosti, takže může trénovat jak dítě, tak dospělý i senior,“ vysvětlila Eva Fruhwirtová. Velkému zájmu se těšila hra Pukec, kdy si dva hráči stříleli puky pomocí gumy na hrací desce, zvukové pexeso, kdy účastníci hledali stejné zvuky a také Červená Karkulka, při které bylo zapotřebí zapojit prostorovou orientaci.

Senioři si také vyzkoušeli Mindflex, což je neurotechnologie pracující na principu snímání mozkových vln. Čelenka na hlavě totiž snímá mozkovou aktivitu a na základě toho je možné hýbat míčkem na hrací konzole a zdolávat s ním překážky.  Lektorka Eva Fruhwirtová program okořenila zajímavostmi o mozku a také doporučila mozkohračky pro domácí trénování mozku.

Eva Fruhwirtová

Foto: Michal Mašek

 

 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@efcomm.cz / +420 737 103 866