Spolek trenérů paměti slaví 25 let

březen 2023

A my jsme byli v Praze u toho. Slavili jsme na konferenci a koncertem. 

Trenéry paměti sdružuje v České republice Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Založila ji před 25 lety Dana Steinová a Diana Chrástková. Od té doby se věnují a rozvíjejí činnost spolku a zaměřují se na vzdělávání trenérů paměti. Připravují kurzy, semináře, konference, vedou lekce. A dokonce i v zahraničí. 

U příležitosti výročí se konaly dvě konference, jedna s mezinárodní účastí a ve spolupráci s ČVUT v Praze, druhá pro členy, trenéry paměti. Skleněnou plaketu jako ocenění práce v oblasti trénování paměti obdržela Jana Vejsadová z Havlíčkova Brodu, první knihovnice, která se stala trenérkou paměti. Mezi oceněnými byl i profesor Pavel Kalvach a mnohá další významná jména. Skleněnou plaketu dostala i Eva Fruhwirtová. "Jako živnostník roku Kraje Vysočina dokázala, že trenéři paměti to mohou dotáhnout i v této podnikatelské oblasti daleko," shrnula při předávání Dana Steinová. 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866