Studenti v M. Krumlově mohou získat poukaz do mozkoherny

říjen 2017

Za správné odpovědi v kvízu z dějin Československa poukaz do mozkoherny.

Výstava na úřadě v Moravském Krumlově připomene od 28. října operaci Anthropoid a historii Československa od vzniku až po II. světovou válku. Pro studenty je připraven kvíz, jednou z výher je poukaz do naší mozkoherny.

„Nápad vytvořit výstavu, která představí jeden z největších českých hrdinských činů 2. světové války, nás napadl v Rešicích při 70. výročí provedení atentátu na Heydricha. Výstavu jsme připravili v angličtině pro vojáky NATO, kteří měli letecké cvičení na letišti v Náměšti nad Oslavou,“ přiblížil vznik výstavy Vítězslav Jonáš. Iniciátoři se domluvili se starostou Třetinou na umístění výstavy na městském úřadě, kde si ji budou moci prohlédnout především studenti, ale také široká veřejnost.

Ve spolupráci s městem Moravský Krumlov je připraven kvíz pro studenty. Studenti si musí pročíst příběh Československa za II. světové války a také příběh Adolfa Opálky, který je v angličtině, a poté odpovědět na otázky v připraveném kvízu. Ze správných odpovědí budou vylosováni výherci, kteří obdrží mobilní telefon nebo poukaz do zábavného centra pro trénink mozku nebo návštěvu Senátu včetně zajištění dopravy.

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866