Technické lyceum provětralo mozkové závity

březen 2018

Umělá inteligence, pohyb věcí bez dotyku, záznam mozkové aktivity. 

Střední průmyslová škola se v pátek 9. března proměnila v mozkohernu. Studenti technického lycea absolvovali program Trénuj mozek! Vzduchem létaly kuličky ovládané koncentrací, po podlaze se proháněla auta ovládaná umělou inteligencí, mozkové závity se protáčely.

 Schopnost přenášet koncentraci si studenti, ale i učitelé vyzkoušeli na mozkostřelbě. Speciální EEG čelenka snímala aktuální rozpoložení mysli a na základě vyhodnocených dat se na promítacím plátně objevil zaměřovací křížek. Pak už „jen“ stačilo dosáhnout potřebné úrovně koncentrace a vystřelit.

Opodál probíhal souboj mozků v Mindballu. Hráči měli na hlavách čelenky a tentokrát bylo jejich úkolem svou hlavu zklidnit. Komu se to povedlo lépe, přetlačil kuličku na stole do soupeřovy branky. Mezitím se pod nohami studentů i nohami židlí proháněla R.E.V. autíčka. Souboj umělé inteligence a člověka. Další část aktivit byla zaměřena na chytré hry a hlavolamy. Při pátku si studenti krásně potrénovali prostorovou orientaci, paměť i logiku. Oddech si dopřáli při hře Pukec. Jejich úkolem bylo nemyslet a zbavit se co nejrychleji všech dřevěných puků a nastřílet je do soupeřova pole. Legrace při tom byla náramná.

Celé toto mozkohraní spojovala zábava, objevování svého potenciálu a trénink kognitivních schopností.

 

 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866