Trénujeme mozek! Celá rodina

květen 2018

Na čtvrtek 24. května připravujeme pro rodiče s dětmi v Třebíčském centru workshop Trénuj mozek!

Zábavným způsobem si procvičí koncentraci, paměť i prostorovou představivost.  Trenérka mozku Eva Fruhwirtová přiveze neurotechnologie a mozkohračky. Děti si vyzkouší například Mindflex. „Tento přístroj funguje na principu EEG. Hráč má na hlavně čelenku, ta snímá mozkové vlny a podle stavu jeho mysli se pohybuje kulička na hrací konzoli,“ popisuje Eva Fruhwirtová a dodává, že díky přístroji si dětí lépe uvědomí, co je to vlastně koncentrace.

Rodiče i děti si na dalších stanovištích s různými úkoly zkusí aktivity, které jsou používány pro neurotrénink. U dětí je populární Sunball. Jsou to speciální míčky, kterými se ovládají hry na počítači. Jedná se o zdravotnickou pomůcku, kde se kombinuje mentální a fyzické cvičení. Inspirací pro rodiče budou mozkohračky. Jsou to chytré hry, které zábavným způsobem trénují mozek a jdou skvělé pro trénování a hraní doma, v přírodě, na chatě, s babičkou i dědečkem.

Cílem je děti motivovat k tomu, aby získaly zájem k trénování mozku.

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@efcomm.cz / +420 737 103 866