Národní týden trénování paměti

březen 2017

Desítky přednášek o trénování paměti startují 13. března. Jsou zdarma, přijít může každý.

Za vším stojí Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging (ČSPTPMJ). Od roku 2005 je partnerem  celosvětové akce Brain Awareness Week. Po celé republice uspořádali členové společnosti 14. března 2005 třináct přednášek o trénování paměti. O rok později to bylo už dvacet sedm přednášek.  Z Národního dne trénování paměti se v roce 2008 stal Národní týden trénování paměti.  Přidala se i Slovenská republika. Vloni se uskutečnilo 309 osvětových přednášek a přišlo na ně 7 781 lidí. Letos je přes tři sta přednášek a workshopů. Přehled najdete na webu České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging, a to zde: www.trenovani-pameti.cz.

Trenérka mozku Eva Fruhwirtová připravuje v rámci Národního týdne trénování paměti dva workshopy. V pondělí 13. března v 17 hod v ICM Třebíč (budova u vlakového nádraží) a ve středu 15. března od 17 hod v Moravském Krumlově v Městském muzeu a Galerii Knížecí dům. Těšit se můžete na praktický trénink, mozkohračky a také zajímavosti o mozku.

Druhým partnerem celosvětové akce Brain Awareness Week je u nás Akademie věd ČR. Ta pořádá Týden mozku, letos už po devatenácté. Iniciátorem je neurovědec profesor Josef Syka, který Týden mozku v roce 1998 založil. Také Akademie věd připravila na tento týden přednášky. Mluvčími jsou přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. Na záznam přednášek z loňského roku a program těch letošních se můžete podávat na webu www.tydenmozku.cz.

 

 

 

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@efcomm.cz / +420 737 103 866