pro školy

Ukažte žákům a studentům, že trénink mozku je zábava. Nadchněte je pro techniky, které prospívají paměti a koncentraci. 

S těmito programy jezdíme do škol po celé České republice.

 

Program Bystrá hlavička - pro mateřské školy

rozsah: 1,5 hod

Interaktivní program pro děti nebo pro děti s rodiči (doporučujeme). Děti (s rodiči) absolvují 6—10 stanovišť, na kterých jsou připraveny mozkohračky. Jedná se o moderní hry, které hravým způsobem trénují koncentraci, paměť, prostorovou představivost, kreativitu a další kognitivní schopnosti. Rodiče a učitelé získají zpětnou vazbu a doporučení v oblasti tréninku mozku dětí a především inspiraci, jak v domácím prostředí podpořit rozvoj kognitivních funkcí mozku dětí. 

 

Program Trénuj mozek! pro základní i střední školy

rozsah: 1,5 hod

Program pro celou třídu zaměřený na posílení a rozvoj kognitivních funkcí mozku s využitím moderních softwarů na trénink mozku, neurotechnologií a mozkohraček. Jednotlivé bloky propojuje lektor poznatky a zajímavostmi o fungování mozku.

První blok (20 minut) je zaměřený na mozkový jogging, kdy žáci společně pod vedením lektora řeší různé úkoly, při kterých musí probudit svůj mozek k aktivitě.
Ve druhém bloku (25 minut) jsou žáci rozděleni do skupin. Na jednotlivých stanovištích jsou připraveny mozkohračky—chytré hry a hlavolamy zaměřené na trénink těchto pěti oblastí: koncentrace, paměť, logika, verbální myšlení a prostorová představivost.
Třetí blok (45 minut) je věnován praktickému tréninku mozku pomocí nejmodernějších technologií. Většina přístrojů funguje na principu EEG. Žák má na hlavě čelenku, která snímá mozkovou aktivitu, a na základě práce se svou myslí ovládá různé přístroje a hry. Například na hrací konzoli s překážkami svou koncentrací ovládá létající míček nebo rozsvěcuje stromeček.
Cílem tohoto programu je ukázat žákům možnosti trénování mozku, přivést je k zájmu o vlastní rozvoj a naučit je pracovat s pamětí a koncentrací.

 

Program Mozkoherna -  pro děti, rodiče a učitele

rozsah: 1,5 hod

Praktický workshop, kde si účastníci zábavnou formou vyzkoušejí mozkohračky a neurotechnologie. 


Program Mentální trénink pro pedagogypro učitele

rozsah: 1,5 hod

Tento program jsme připravili speciálně pro učitele. Vychází z dlouholetých zkušeností z pedagogického prostředí. Je zaměřený na techniky zklidnění mysli, prevenci syndromu vyhoření a na rozvoj mentální kondice.

Konkrétní obsah připravujeme na základě domluvy.

 

 

K čemu je to dobré? Co z toho budete mít?

Smyslem programů je prakticky ukázat žákům, učitelům i rodičům, že trénink paměti, koncentrace a dalších kognitivních schopností rozhodně není nuda.  

Pracujeme s neurotechnologiemi, moderními softwary, mozkohračkami a také s tradičními technikami tréninku paměti. Jsme jediné centrum v České republice, které se zabývá nejmodernějšími způsoby trénování mozku. Aktivity a technologie prověřujeme a potom je nabízíme jako inspiraci pro trénování ve škole i doma. 

Naše mozkoherna je mobilní, přijedeme za vámi. Programy vede trenérka mozku Eva Fruhwirtová. Na základě domluvy lze programy upravovat obsahově i časově.

 

TIP! Mozkokufr pro školy. Praktická krabice obsahuje soubor mozkohraček pro trénink koncentrace, prostorové představivosti, strategie myšlení a paměti. Chytrá zábava a trénink mozku v jednom.  Rádi vám pomůžeme s výběrem mozkohraček. 

 

Jak školy využívají programy Mozkoherny?

1. Workshop pro žáky zaměřený na téma Jak se učit, Jak trénovat mozek, Jak zlepšit paměť a koncentraci.

2. Projektový den věnovaný rozvoji potenciálu, tréninku kognitivních schopností, kreativity atd.

3. Akce pro rodiče a veřejnost – společné aktivity, dny otevřených dveří, výročí školy, projektové dny atd.

4. Kroužky/kurzy Jak trénovat koncentraci a paměť, Jak zlepšit proces učení, atd.

5. Programy zaměřené na integraci žáků, týmovou spolupráci.

6. Adaptační kurzy pro nové ročníky, pro třídy na začátku školního roku.

7. Alternativa školních výletů. Třída nemusí nikam jezdit. Mobilní mozkoherna přijede do vaší školy.

8. Třídní teambuildingy v průběhu roku.

9. Programy zaměřené pro pedagogy – zábavný trénink mozku, prevence syndromu vyhoření. 

10. Kluby deskových her a logiky.

Mozkové závity vám roztočí Eva Fruhwirtová Leopolda Pokorného 24/28, Třebíč 674 01 fruhwirtova@mozkoherna.cz / +420 737 103 866